Виховна робота
Тут приніс нам хтось корзинку.(Розглядання, що в корзинці є: яблука, горішки, морквинки, насіння соняшника).
У чарівній цій корзинці?(Стук у двері. Залітає Сорока-білобока. У неї конверт).
Вихователь. Якщо знаєш, то скажи, Дуже просимо тебе ми. (Діти повторюють ці слова). Сорока, Ці гостинці вам, малята,Дали лісові звірята.Але ви часу не гайте,Хто вони, ви відгадайте. (Вихователь бере у сороки на крилі конверт, там картинки з зображенням білочки, ведмедя,їжака і загадки про них. Діти ідуть на стільчики).
Т пухнаста, і руденька,
По деревах я стрибаюІ горішки так шукаю.(Білочка)
Не говорить, а реве,
Дуже теплу шубу має,
Мед він їсти полюбляє,
Та дивак цей звір, одначе,
Зроду ще зими не бачив,
Бо узимку вічно спить.
Як він зветься?Це... (ведмідь)
Там звернувся у клубочок.
Натикає на голки груші, яблука, сливки.(їжачок)
По доріжці скік – по скік,
Дуже вовка він боїтьсяІ ще хитрої лисиці.(Зайчик)
- Чому зайчики притаїлися?
(Розповідь дітей).
Фізкультхвилинка.
- Пострибати, як зайчики.
- Лапки погріти.
- Вушками порухати.
дарунок треба її пригостити.
Старша дошкільна група "Сонечко"
Сфера життєдіяльності «Природа»
Пріоритетні лінії розвитку:
художньо-естетичний, мовленнєвий, креативний (5 - й рік життя)
Тема. «Дівчинка Маринка запрошує нас на гостину»
Базова програма розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі» /Наук.
керівник Кононко О.Л. – К.: Світич, 2008. –С.69-80.
Мета: Продовжувати вчити дітей складати коротку розповідь з 2- 3 речень за змістом ілюстрації. Вправляти у вживанні іменників у родовому відмінку множини. Вправляти дітей у виявлені звукосполучень, продовження приголосних, спонукати до запам’ятовування вірша. Виховувати любов до всього живого та бережливе відношення до навколишнього.
Матеріал: картина «Курочка з курчатками», план – схема вірша, іграшкові домашні тварини, шапочки курчаток, папір, гуаш (жовтого кольору), фломастери червоного кольору, серветки для рук.
Хід заняття
Організація дітей.
Вихователь. До нас завітали гості, привітаємося з ними.
Діти. Доброго ранку! Вітаємо Вас
Спасибі, що Ви прийшли до нас.
Вихователь. Ми продовжуємо тему «Домашні тварини»
- Яких домашніх тварин ви знаєте?
- Чим відрізняються домашні тварини від диких тварин?
- Чому люди піклуються про них?
- Що дають людям домашні тварини?
Вихователь роздає пальчикові в’язані іграшки для гімнастики
Гімнастика для очей
Дивитись на кінчики пальців витягнутої вперед руки (по середній лінії обличчя), повільно наближати вказівний палець до обличчя, не відводячи від нього погляду (3 рази).
Відвести напівзігнуту праву руку з іграшкою у сторону, повільно пересувати іграшку справа наліво, слідкуючи за нею обома очима. Потім теж саме, але в інший бік (4-5 разів).
Вихователь. Діти, вчора ввечері я отримала лист від дівчинки Маринки, яка живе в селі. У Маринки дуже багато домашніх тваринок. На весні з’являться ще нові друзі, а які ви дізнаєтеся відгадавши загадку.
Жовтенькі клубочки
Ходять біля мами – квочки.
- Так, це курчатка. А ось і картинка з ними та їх матусею.
(Розгляд картини «Курочка з курчатами»)
- Хто зображений на картині?
- Як назвати курочку (Мама – квочка.)
- А її діток? (Курчатка.)
- Якого кольору курчатка?
- Скільки їх? (Багато.)
- Як треба їх підзивати? (Ціп – ціп.)
Діти за допомогою вихователя складають розповідь по картинці.
Дидактична гра «Які тваринки живуть у Маринчиному дворі»
Вихователь. Молодці, гарно попрацювали, а ось і нові друзі курчатка які з’являться у Маринки, послухайте віршик:
На подвір’ї курочки
Ціпу – ціпу – ціп
Ось Маринка й Юрочка
Кришать ціпкам хліб.
Ціпки бачать кришечки
Дзьобики тук – тук
Весь шматок ой лишенько
Вихопили з рук.
(Діти повторюють вірш за допомогою план – схеми декілька разів).
- Ось такі у нас курчатка. Діти, а вам подобається малювати? Давайте намалюємо курчаток, а малюнки відправимо Маринці на згадку про нас. Ходімо до столу.
(Вихователь разом з дітьми підходить до столу).
- Що ви бачите на столі? (папір,кружечки, фарбу жовтого кольору, фломастери).
- Так. Все це нам потрібно для роботи. Тепер я покажу як ми будемо розмальовувати наших курчаток, пальчиком. Спочатку намалюємо курчатко за допомогою кружечка та чорного фломастера.
Вихователь показує як потрібно обводити кружечки, створюючи малюнок курчатка.
- Беремо фарбу на кінчик пальчика і починаючи з середини кола, робимо крапочки не виходячи за контур. А тепер червоним фломастером намалюємо дзьобик та ніжки нашому курчатку. Ось так.
- Щоб наші пальчики краще працювали, зробимо для них зарядку.
Гімнастика для пальчиків
Скласти кисті рук разом зворотним боком. Повільними плавними рухами махати розслабленими руками, як птах крилами.
Самостійна робота дітей
( діти під керівництвом вихователя розфарбовують курчаток).
Вихователь. Давайте подивимось на наших курчаток, які вони? (жовті, веселі, яскраві).
- Залишайте їх на столі, щоб вони підсохли, а ми з вами пограємо в гру.
(Вихователь роздає дітям шапочки курчаток. Пояснює правила гри.)
- Попищали, попищали
(пі – пі - пі)
- Дружньо просо подзьобали
(присісти, стук об підлогу)
- І до матері стрибочком
Жовті збіглися клубочки
(стрибки на двох ногах)
- Заховались під крило
Наче їх і не було.
(закрити обличчя долонями.)
Вихователь. Діти, вам було цікаво грати? Що цікавого ви дізналися? Дівчинка Маринка надіслала вам в подарунок солодощі, пригощайтеся. А нам час прощатися з нашими гостями. Допобачення !